יום שני, 8 בדצמבר 2014

קולקציות צבעי פרחים

שילוב בין צבעי פרחים יכול להיות משימה מסובכת עבור מי שאינו בקיא בתחום. שילובי צבעים הם אחד הנושאים החשובים הנלמדים במהלך קורס שזירה. לכל שילוב יש אופי אחר, המשפיע גם על מי שנותן את הזר וגם על מי שמקבל אותו. בנוסף, הבחירה בין קולקציות צבעי פרחים תלויה באופי האירוע וכמובן בהעדפות אישיות.

הנה כמה דוגמאות לקולקציות נפוצות בצבעים שונים:

א. הקולקציה הצהובה – חובבי הצבע הצהוב חייבים לבחור זרי פרחים הכוללים חמניות, חרציות, ליליות וורדים צהובים. היתרון של הקולקציה הצהובה בא לידי ביטוי במאפיינים של אופטימיות ושמחה. בנוסף, במדינה כמו ישראל ניתן להשיג את הקולקציה הצהובה כמעט לכל אורך השנה. הצהוב מקרין אור והוא סמל ליצירה ולבריאה.
ב. הקולקציה הורודה – מי שמחפש אחר קולקציות צבעי פרחים עבור אירוע רומנטי יכול להיעזר באפשרות הורודה. כאן הפרחים הבולטים הם ליזיאנטוס, ורדים וסחלבים. הקולקציה הורודה מתאימה מלבד בני זוג גם לאמהות טריות, להעברת מסר של אופטימיות או באירועים מיוחדים בתוך המשפחה.
ג. הקולקציה הלבנה – אי אפשר לדבר על קולקציות צבעי פרחים מבלי להזכיר ורדים לבנים, סייפנים לבנים, שושן צחור, קאלות ועוד. הקולקציה הלבנה היא גולת הכותרת של תחום הפרחים והיא מתאימה מלבד לקוחות פרטיים גם לאנשי עסקים.

כיצד ממיינים את הצבעים בתוך הקולקציה?

לא חייבים להסתפק בקולקציה של צבעים אחידים. ראשית, הצבע משקף את המצב הנפשי ואת מצב הרוח ולכן הוא מאפשר שילובים שונים. שנית, יש כללים ברורים עבור מיון צבעים בתוך הקולקציה.
הדגש הוא על מיון הצבעים על סקאלה של צבעים חמים וקרים. בעוד בקטגוריה של צבעים חמים נמנים הצהוב, הכתום והאדום, הצבעים הקרים כוללים את הכחול, הירוק והסגול. כדאי להיכנס לעובי הקורה כאשר בוחרים פרחים ולבחון גם את משמעות הצבעים. 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה