יום ראשון, 24 ביוני 2018

סוגי ורדים וההבדלים ביניהם


יש כל מיני סוגי ורדים בארץ ובעולם ולמעשה ההבדלים ביניהם ניכרים במספר רב של פרמטרים. מתי מעניקים אותם? מה הם מסמלים? מתי הם גדלים והיכן? יש כל כך הרבה הבדלים ובמאמר זה ננסה לחלוש על כמה שיותר סוגים ולהסביר לכם מה ההבדל ביניהם ומתי הם יכולים להיות רלוונטיים עבורכם.

וורד מכלואי התה

הוורדים מתחלקים לפי קבוצות והראשונה שבהם היא וורדים מכלואי התה. וורדים האלו הגיעו עם סוחרים מהמזרח הרחוק כאשר הניחוח שלהם דומה מאוד לעלי התה ומכאן שמם. קבוצה זו מתאפיינת בעלי כותרת רבים מה שמתאים מאוד לדקורציה בסגנון קלאסי, כאשר יחד עם הריח שהם מייצרים מדובר בחוויה של ממש. יש פרח בודד על כל גבעול אך לעתים ניתן לראות מספר פרחים. הגבעולים ארוכים וכבדים ולכן מתאימים להנחה בתוך אגרטל מה שמעודד עוד יותר את השימוש הדקורטיבי בהם. כמו כן, הם מתאימים לערוגות פרחים ולעציצים.

ורדים בכל מיני צבעים

הפלוריבונדות

זנים אלו מתאימים בעיקר לגינון ציבורי או לגינון פרטי. רוב הזנים הללו פורחים בתפרחות על כל שיח ויוצרים "כתם" של צבע בגינה, מה שלא יקרה אם תניחו אותם באגרטל לנוי בבית. בזנים מסוימים יש מעט עלי כותרת וגם הם נושרים בעצמם אך יש גם פרחים שמתאימים לקטיף. פרחים אלו צומחים בצורה זקופה יחסית והם מתאימים בעיקר לערוגות כאשר ניתן לשתול אותם בשיח בודד או בקבוצות בגינה בחלוקה די מסודרת, כי המראה יהיה מדהים נוכח הצמיחה הזקופה שלהם. גובה השיח נע בין חצי מטר ועד למטר וחצי כאשר מומלץ לשתול אותם במרווח של לפחות 80 סנטימטרים זה מזה.

מה אומר הצבע של הוורד?

·         סעיף זה אינו קשור בקשר הדוק לסוגי הוורד ברמת המדע אלא יותר להקשר התרבותי, אך אי אפשר לקחת את הפרמטר הזה מהפרח המוכר ביותר. ורד אדום הוא הפרח הכי רומנטי שיש ויש שיאמרו שהוא גם מסמל ארוטיקה, והוא זה שמעניקים בדרך כלל ביום האהבה.
·         ורד לבן מסמל בדרך כלל חדשנות. אם אתם מגיעים לדירה חדשה לחנוכת בית של חברים או בני משפחה, הענקת ורדים לבנים יהיה רעיון טוב וכך גם לחגים.
·         ורד צהוב מסמל בדרך כלל ידידות וחברות ולא קשור לעניינים זוגיים.

ורדי כיסוי למראה רצוף

ורדי כיסוי נשמעים לכם מעט מוזרים אך זו בדיוק המטרה שלהם, לכסות. ורדים אלו מתאימים לכיסוי שטחים "מתים" כמו למשל מדרונות, מסלעות וכולה. הוורדים הללו דקים וקטנים ולרוב יגיעו בצבעים צבעוניים כאשר ורוד הוא הצבע הנפוץ ביותר. ורדים אלו בעלי ענפים גמישים מאוד, ארוכים מאוד ולעתים מגיעים ליותר ממטר למרות שהם נראים די נמוכים בגלל שהצמיחה שלהם מאוד גמישה. אפשר לראות אותם במגוון רחב של מקומות כדי להוסיף צבע למתחמים עירוניים או לגינות ציבוריות או פרטיות כאשר ניתן לשתול אותם גם באזורים סלעיים כדי ליצור מראה יותר חינני.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה